wtorek, 22 maja 2018r.

Ratownicy medyczni rozmawiali z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

 

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego ratownicy medyczni rozmawiali bezpośrednio z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Tematem rozmowy była sytuacja w ratownictwie medycznym. Ratownicy zwrócili się do Prezydenta o wsparcie swoich postulatów. Dotyczą one m.in. podwyżek płac, likwidacji prywatnego ratownictwa i przyspieszenia prac nad nowelizacją ustawy o ratownictwie medycznym.

– Konkretnych wniosków nie ma, ale wszyscy zostali dokładnie poinformowani o tym, jak zła jest w tej chwili kondycja w ratownictwie – mówi w rozmowie z Polityką Zdrowotną Roman Badach-Rogowski, szef Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM).

(czytaj: http://www.politykazdrowotna.com/19748,ratownicy-rozmawiali-z-prezydentem-a-duda-co-zadeklarowal)

Jak też poinformował, „prezydent zgodził się z postulatami dotyczącymi zarobków. Nie ma natomiast jasnej deklaracji w sprawie utworzenia służby mundurowej na kształt straży pożarnej czy policji”.

Ratownicy chcą realizacji zapowiedzi z exposé premier Beaty Szydło. Nie domagamy się niczego więcej, poza realizacją zapowiedzi z expose premier Beaty Szydło – mówi w rozmowie z Polityką Zdrowotną Roman Badach-Rogowski.

Dzisiaj przedstawiciele KZZPRM mają stawić się w urzędach wojewódzkich i wręczyć wojewodom pismo z postulatami i pytaniami dotyczącymi przyszłości ratownictwa medycznego.  Roman Badach-Rogowski zapowiedział, że jeśli ze strony rządu nie padną żadne poważne propozycje, zaostrzenie trwającego od kilku tygodni protestu ratowników medycznych planowane jest jeszcze przed końcem czerwca.

 

źródło artykułu: 
http://www.politykazdrowotna.com/19748,ratownicy-rozmawiali-z-prezydentem-a-duda-co-zadeklarowal

WIADOMOŚCI

STETOSKOP POLITYCZNY

26/04/2017 - 02:51

Szpital w N. przypominał czasy głębokiego PRL. Najgłębiej w przeszłość można było sięgnąć, schodząc do szpitalnej kotłowni. Stare piece na węgiel – serce ciepłownicze szpitala – jak szybko się nagrzewały, tak samo szybko, a nawet jeszcze szybciej stygły, gdy tylko...

BLOGOPRESS

Copyright 2017, Zdrowie.press